Göz Sağlığı

Tıp teknolojisini yakından takip eden konforlu ve ferah bir ortamda hizmet veren Tepe Tıp Merkezi Göz Kliniğinde, içinde bulunduğumuz bilimsel ve teknolojik çağda her yeniliği ve ilerlemeyi günü gününe takip etmekteyiz. Tepe Tıp Merkezi çatısı altında bilimsel, emniyetli, iyi tedavinin yanı sıra, güler yüz sıcak yaklaşım, güven ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bu çatı altında göz sağlığıyla ilgili sorunlarınıza ve sorularınıza cevap bulacağınıza inanıyoruz.

Kontakt Lens

Merkezimizde gözlük tespiti gibi kontak lens muayenesi de en ileri teknolojiyle yapıldıktan sonra keratometrik değerlerle birlikte reçete edilmektedir.

Göz Kapağı Hastalıkları

Göz kapağındaki benler, siğiller lazerle dikişsiz tedavi edilmektedir.Göz kapağındaki kirpik batması olan trikiyazis, distikiyazis hastalıkları, göz kapağının içe ve dışa dönmesi olan entropiyum ve ektropiyum hastalıkları, göz kapağındaki kistler, abseler, tümörler, göz kapağının estetik ameliyatları vb. gereğinde lazerle ve gerekirse normal ameliyatlarla başarıyla yapılmaktadır.

Gözün Ön Bölümündeki Hastalıklar

Gözün delinmesini ve delinmeden göze zarar veren darbelerin oluşturduğu hastalıklar başarıyla tedavi ve ameliyat edilmektedir. ayrıca gözde et olması diye bilinen pterjium ameliyatı başarıyla yapılmaktadır. İlaçla kontrol altına alınamayan Göz Tansiyonu (Glokom) hastalarının ameliyatları lazerli, gereğinde normal ve aksesuarlı olarak yapılmaktadır. Göze perde inmesi denen Katarakt ameliyatı en ileri teknoloji olan Fako (Dikişsiz perde ameliyatı) yöntemiyle, daha önce kullanılan gözlüklerden de kurtarılarak yapılmaktadır. Her yaştaki Şaşılık muayenesi, tedavi ve gereğinde ameliyatları günümüzde başarıyla yapılmaktadır. Göz yaşı kanalı tıkanıklıkları ameliyatları Dakriosisto Rinostomi denen yöntemle ve çocuklarda probing ve tüp takılmasıyla yapılmaktadır.