Nöralterapi Nedir?

‘’Noralterapi’’ terim olarak nörovejetatif sistemi kullanarak işlev görem bir tedavi formunu ifade ediyor. Bedende oluşan uyarı değişimleri ve bilgi değişiklikleri nörovejetatif sistemde yer alır aşırı uyarı enerjinin üretimini ve dağılımını engeller ve bozar. Nöralterapi bozulmuş dokuya enerji blokajlarını çözen bir tedavi yöntemidir.

Nöralterapi iki temel mekanizma ile çalışıyor. Birincisi rahatsızlığın uzandığı bölgeye yapılan lokal anestezik enjeksiyonu ve bu bölgenin omuriliği ile olan bağlantısını esas alan; ikincisi ise, rahatsızlık sahasının (bozucu alan) ortadan kaldırılmasını esas alan mekanizma. Özellikle bu bölgeye yapılan enjeksiyon belirtilerin aniden yok olmasını sağlar.

Bütün nörovejatatif sistem fonksiyonları hormonal, hücresel ve sinirsel düzenleyici mekanizmaların aralarındaki ayarlamalar sonucu beden reaksiyonlarına katılımı ile ilişkilidir bu mekanizmaların sadece birinde oluşacak herhangi bir zukluk bütün sistemin işlevsel düzensizliği ile sonuçlanır. Daha sade bir deyişle; hastalık yalnızca tek bir organı değil tüm bedeni etkiler.

Nöralterapi yalnızca patolojik refleks yollarını değil, bozuk hücre membranını da tedavi eder ve düzenler. Bedenimizin herhangi bir bölgesinde önceden ortaya çıkmış olan inflamatuar, kimyasal, fiziksel veya travmatik etikler patolojik bir saha haline gelebilir ve diğer beden fonksiyonlarının rahatsızlanmasına neden olabilir.

Reviquant Nedir?

HRV ( Heart Rate Variability ) ve Manyetik Alan kombinasyonlu bir bioanaliz ve biyoregülatif tedavi cihazıdır.

Kalp hızı değişkenliği (HRV) kalp vuruşlarının zaman aralıklarının analizidir. Gün boyunca kalp hızı otonom sinir sistemi tarafından stres, dinlenme, rahatlama ve uyku gibi iç ve dış uyaranlara cevap olarak devamlı olarak ayarlanır.